Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
%45
Kızıl Serçe Üçlemesi Jason Matthews

3 Kitap TakımKızıl Serçe ÜçlemesiKızıl Serçe (Ciltli), İhanet Sarayı (Ciltli), Kremlin’in Adayı (Ciltli))

Liste Fiyatı : 205,00TL
İndirimli Fiyat : 112,75TL
Kazancınız : 92,25TL
Taksitli fiyat : 6 x 19,83TL
Satış adedi : 6
%45
24 Saatte Kargoda
KARGO BEDAVA
SETURUN082
829831
Kızıl Serçe Üçlemesi
Kızıl Serçe Üçlemesi 3 Kitap Takım Kızıl Serçe (Ciltli), İhanet Sarayı (Ciltli), Kremlin’in Adayı (Ciltli))
Salon Yayınları
112.75

Kızıl Serçe (Ciltli)

New York Times çok satan yazarı ve emekli CIA memuru Jason Matthews'dan heyecan verici ve modern bir casus serisi: Kızıl Serçe.

Sovyetler sonrası istihbarat ormanında baştan çıkarma sanatı konusunda eğitilmiş güzel Rus casus, Ajans'ın en değerli köstebeğini yöneten genç CIA memuru ile tutkulu bir irade savaşına giriyor.

Dominika Egorova Rusya'nın gizli “Serçe Okulu'nda” eğitim almayı istemedi fakat şimdi eski casusluk oyununda ondan daha yetenekli bir oyuncu yok. Ancak Dominika, Amerikalı Nathaniel Nash'de dengini bulmuş olabilir, ikili gizli ittifakların kurulup bozulduğu iki yüzlü bir dünyada ölümcül bir oyun oynarken aralarındaki yasak tutku sadece bir kadın ile erkeği değil, aynı zamanda iki güçlü ülkenin kaderini tehdit ediyor.

“Soğuk Savaşın eski, güzel günlerinden bu yana KIZIL SERÇE kadar heyecanlı bir klasik casus romanı gelmedi. ”
—Nelson DeMille

“John Le Carré ve Ian Fleming gibi bu kategorinin ustaları Matthew'un merkezi casusunu mutlulukla kucaklayacaklardır.”
—USA Today

"Klasik bir casus hikâyesinin tüm bilgilerine ve kedi-fare tansiyonuna sahip – harika bir okuma.”
—Joseph Kanon

“O içeridekilerin içinde. Sırları biliyor. Ve aynı zamanda usta bir hikâye anlatıcı. Bu kitabı sevdim ve onu elimden bırakamadım. Siz de bırakamayacaksınız.”
—Vince Flynn

"33 senelik CIA emektarının bu çıkış romanı hem otantik hem de nabız hızlandıran bir maceraya sahip.”
—New York Post

"21. yüzyıl casusluğu konusunda bir el kitabı. ”
—The New York Times Book Review

“Kızıl Serçe parçalarının toplamından daha büyük. Casusluk hikâyelerini sevenler bu kitaba bayılacak.”
—Booklist yıldızlı yorum

“Kızıl Serçe'nin okuduğunuz en iyi casus romanı olduğu sonucuna da varabilirsiniz. ”

 

İhanet Sarayı (Ciltli)

Başrollerinde Jennifer Lawrebce, Joel Edgerton ve Jeremy İrons İle Sinemalardaydı!

Kızıl Serçe'nin Edgar Ödüllü yazarından, talihsiz aşıklar Rus ajanı Dominika Egorova ve CIA ajanı Nate Nash'in bitişe doğru yaptıkları çaresiz yarışı anlatan ve elinizden bırakamayacağınız “inanılmaz iyi” (The New York Times) yeni bir roman.

Rus İstihbarat Servisinden (SVR) Kaptan Dominika Egorova, Batı'dan Moskova'ya döndü. Hizmet ettiği oligarşi liderleri, sahtekârlar ve Putin'in Rusya'sının haydutlarından nefret ediyor. Kimsenin bilmediği şey ise Dominika'nın, Washington'ın SVR ve Kremlin'e gerçekleştirdiği en önemli sızıntının kaynağı olarak CIA için çalışıyor olduğu.

Dominika bir uzman gibi ortaya çıkarılmaktan kaçarken tehlikeli patronu ile baş ediyor, İranlıların suikast girişiminden kaçıyor, karşı istihbarat tuzaklarını atlatıyor, tutuklanmış bir ajanı kurtarıp Rusya'dan kaçırıyor ve geceliğinin içindeyken Başkan Putin ile tüyleri diken diken bir gece yarısı sohbeti yapıyor. Dominika'nın CIA yöneticisi Nate Nash'e âşık olması tüm bu riskleri daha da karışık hale getiriyor, onların arasındaki tutku da Moskova'da casusluk yapmak kadar tehlikeli ve SVR için çalışan bir köstebek kısıtlı bir liste kaynağından Dominika'nın gerçek adını öğrendiğinde bu gerçek bir ölüm cezası anlamına geliyor.

Kızıl Serçe kadar hızlı tempolu, kalp hızlandıran ve aksiyon ile dolu olan İhanet Sarayı, Jason Matthews'un “o içeridekilerin içinde…usta bir hikâye anlatıcı” (Vince Flynn, #1 New York Times çok satan yazarı) olduğunu kanıtlayan ikinci romanı.

“21. yüzyıl casusluğunun el kitabı… Son derece iyi.”

- The New York Times Book Review

“Yazarın kendi deneyimlerine dayanan zekice yazılmış büyüleyici bir hikâye… John le Carré ve Ian Fleming gibi yazarları sevenler Matthews'un baş casusunu mutlulukla kucaklayacak.”

- USA Today

“Siz de Kızıl Serçe'nin okuduğunuz en iyi casusluk romanı olduğu sonucuna ulaşabilirsiniz.”

- The Huffington Post

“Görkemli ve sofistike bir çıkış… Kızıl Serçe sadece hızlı bir temposu olan bir macera değil –gizli dünyaya karşı merak uyandıran tanımı kadar üstün stili ile de dikkat çeken birinci sınıf bir roman.”

- The Washington Post

“Otuz üç senesini CIA'de geçirmiş yazarın çıkış romanı otantik olmanın yanı sıra nabız hızlandıran bir aksiyon sunuyor.”

- New York Post

“Matthews'un olağanüstü ilk romanı klasik casus kurgusunu sevenleri memnun edecek… Yazarın CIA'de geçen otuz üç senelik kariyeri, bu türün okuyucularının talep ettiği mesleki bilgiyi ve otantikliği sunmasını sağlıyor… Komplike, yüksek riskli bir olay örgüsü.”

- Publishers Weekly (yıldızlı yorum)

“Bedensel tutkuların, kariyer vahşetinin ve zeki casusluğun oluşturduğu yoğun bir vortekse giriş, bu gerilim romanı büyük Soğuk Savaş dönemi casusluğunu anımsatıyor.”

- Library Journal (yıldızlı yorum)

“Casuslara karşı casusların yer aldığı çetin ve itici bir hikâye… Kızıl Serçe ince parçalarının toplamından çok daha büyük. Casusluk meraklıları bunu çok sevecek.”

- Booklist (yıldızlı yorum)

“En talepkâr adrenalin bağımlılarını bile tatmin edecek kadar aksiyon var… Yazarın CIA geçmişi ve zekice yazılmış diyaloglar bunu casus romanı meraklıları için eğlenceli bir hikâye haline getiriyor.”

- Kirkus Reviews

“Soğuk Savaşın eski ve güzel günlerinden bu yana Kızıl Serçe gibi klasik bir casus gerilim romanı gelmedi. Jason Matthews yazdıklarını uydurmuyor; bu hayatı ve hikâyeyi yaşadı ve bunu her sayfada görebilirsiniz. Yüksek seviye casusluk, nabız hızlandıran tehlike, seks, ikili ajanlar ve çifte ihanetler. Bir okuyucu başka ne isteyebilir ki?”

- Nelson DeMille

“Jason Matthews bu olayın içinde. Sırları biliyor. Ayrıca usta bir hikâye anlatıcı. Bu kitabı sevdim ve elimden bırakamadım. Siz de bırakamayacaksınız.”

- Vince Flynn

“Casus gerilimi CIA'in içinden çıkıp gelen Jason Matthews sayesinde tüm gücüyle geri döndü… Uzun zamandır daha heyecanlı ve sürükleyici bir roman okumamıştım.”

- Doug Stanton, New York Times çok satanı Horse Soldiers'ın yazarı

“Klasik bir casusluk geriliminin tüm mesleki bilgileri ve kedi-fare kovalamacası – olağanüstü bir kitap.”

- Joseph Kanon, Istanbul Passage'ın yazarı

“Jason Matthews'un çıkış romanı olan Kızıl Serçe takip etmesi zor bir eser. Kızıl Serçe'nin ikinci kitabı olan İhanet Sarayı hayal kırıklığına uğratmıyor. Kitap büyüleyici. Matthews hem yeni okuyucuları hem de ilk kitabı okumuş olanları cezbedecek kadar arka plan sunuyor. İhanet Sarayı doğruluğu ile öne çıkıyor. Kötü karakterler zengin bir şekilde çizilmiş…onların iş üzerindeki sahneleri tüyler ürpertici olmaktan da öte. İster Viyana, Moskova ya da Washington olsun, Matthews'un olay yerini anlatımı inanılmaz ve detayları anlatmakta büyük bir yeteneği var.”

- The New York Times Book Review

“Casusluğun yürütüldüğü kuralların yaratılmasına yardımcı olmuş bir ustanın yazdığı heyecan verisi bir metin ile okuyabileceğiniz en gerçekçi casus romanı.”

- The Washington Times

“Birden beş yıldıza kadar bir not vermek gerekirse İhanet Sarayı altı yıldız alır. Jason Matthews İhanet Sarayı ile casusluk romanlarını aptalca araba kovalamacalarından, karıştırılmış ama çalkalanmamış martinilerden ve yeni Soğuk Savaşın ölümcül ciddiyetteki risklerini yansıtan güvenilmez mesleki bilgilerden oluşan durgunluktan kurtarıyor.”

- New York Journal of Books

“İlk kitap gibi İhanet Sarayı'da en iyi casus filmi kadar merak uyandırıcı ve sinematik. Matthews hem mesleğini hem de bunu nasıl yazacağını biliyor.”

- The Philadelphia Inquirer

“İhanet Sarayı, Kızıl Serçe kadar iyi. Gerçekçi meslek sırları, tansiyonu durmadan artan karışık bir olay örgüsü ve her iki taraftaki inanılır kahramanlar ve kötüler sayesinde üstünlüğü ile göze çarpıyor.”

- Publishers Weekly (yıldızlı yorum)

“Bu tüyler ürpertici tasviri okuduktan sonra Vladimir Putin'e bir daha asla aynı gözle bakamayacaksınız. Matthews'un karakterleri sayfalardan fırlayacak kadar canlı görünüyor; casusluk dünyasının oyuncakları ve rutinlerini bizzat biliyor olması kesinlikle bir avantaj. KARAR: Bir devam kitabı çok nadiren orijinal kitap kadar büyüleyici olur fakat bu kitap kesinlikle zafer kazanıyor.”

- Library Journal (yıldızlı yorum)

“Matthews'un son kitabı casusluğun, barbarlığın ve vicdanın fevkalade şekilde etkili, yerinde olacak bir şekilde iğneleyici ve sonu gelmez bir şekilde merak uyandıran hikâyesi.”

- Booklist (yıldızlı yorum)

“Matthews'un casusluğun gölgelerle dolu dünyasındaki geniş deneyimi hikâyeye çok az benzerinin sahip olduğu bir gerçeklik katıyor. Ve yazabiliyor olması da kötü değil… Bu da casusluk kitaplarını sevenler için mutlaka okunması gereken bir başka kitap.”

- Kirkus Reviews (yıldızlı yorum)

“Jason Matthews özel dile ve bir casusun hayatındaki insafsız entrikaya dair inanılmaz bir hisse sahip. İhanet sarayı casusların hayatına yürek burkan bir bakış sunuyor… Bu tüm gece uyanık kalıp okuyacağınız bir kitap ve her sayfadaki hassas aksiyonların sonu gelmiyor.”

- BookPage

“Yazarın casusluğun gölgeli dünyasındaki gerçek deneyimleri bu hikâyeyi taze, güncel ve neredeyse gerçekçi kılıyor… İşin iç yüzünü gösteren sofistike ve güçlü bir hikâye… İyi yazılmış ve yaratıcı.”

- Missourian

“Bir casusun dünyası eşsiz ve klostrofobiktir fakat bu cesur hikâye her nüansı ustaca bir kesinlik ile ele alıyor. Kışkırtıcı bir temel ve alfa bir kadından oluşan baş kahraman hayal kırıklığına uğratmayan gerilimli bir heyecan sunuyor.”

- Steve Berry, New York Times çok satanı The Patriot Threat'in yazarı

 

Kremlin’in Adayı (Ciltli)

BAŞROLLERİNDE JENNIFER LAWRENCE, JOEL EDGERTON VE JEREMY IRONS İLE SİNEMALARDAYDI!

New York Times çok satanlar listesindeki Kızıl Serçe üçlemesinin “heyecan verici sonunda” (Entertainment Weekly), Rusya karşı istihbarat şefi Dominika Egorova ve sevgilisi CIA ajanı Nate Nash, ABD hükümetinde çalışan bir Rus ajanının peşindeler.


Yarının haber başlıklarından alınmış bu entrikada Jason Matthews “Amerika’nın en okunmaya değer casus romancılarından biri” (The Washington Post Book World) ve onun güçlü ve baştan çıkarıcı üçüncü romanı sadece Dominika ve Nate’in tehlikeli ilişkisini ele almakla kalmıyor aynı zamanda Rus casusluğunun en önemli güç pozisyonlarına nasıl ajan yerleştirdiklerini tüyler ürpertici bir gerçeklikle ortaya koyuyor. Kremlin’in Adayı, Rus istihbaratının on beş seneden bu yana geliştirdiği bir ajan ile değiştirmek için yüksek rütbeli bir ABD memuruna karşı planladığı gizli bir suikast ile başlıyor.

Bu planı duyan Dominika, Nate ve onların CIA meslektaşları, bu hain CIA için senelerdir casusluk yapan Dominika’nın kimliğini ortaya çıkarmadan onun kim olduğunu bulmak zorunda. Herhangi bir sızıntı ya da yanlış bir adım onun CIA ajanı olduğunu ortaya çıkaracak ve Moskova idam hücresine olan tek taraflı bir yolcuğa çıkmasına neden olacak. Sonunda, tehlikeli yollar Putin’in yakın çevresinin Karadeniz’deki baş döndürücü milyar dolarlık başkanlık sarayında toplandığı bir hafta sonunda kesişecek. Nate Dominika’yı kurtarmak için kendisini feda edecek mi? Dominika Nate’i korumak için oyundan çekilecek mi? Birlikte mi ölecekler?


Jason Matthews’ın New York Times çok satanlar listesindeki Kızıl Serçe üçlemesi, “adrenalin dolu aksiyon sahnelerinden karanlık siyasi entrikalara ve sürükleyici duygusal çıkmazlara kadar tüm açılardan delice bir tempo sunuyor… Okuyucular bu kitabı bitirecekler fakat Matthews’un harika, korkusuz kadın kahramanı son sayfa bittikten sonra çok daha uzun bir süre onlarla kalacak” (Kirkus Reviews, yıldızlı yorum). Kremlin’in Adayı “mükemmel bir son…kalbinizi hızlandıracak beklenmedik bir sona doğru yapılan bir yarış” (Publishers Weekly, yıldızlı yorum).

Yorumlar
Kremlin’in Adayı
“Adrenalin dolu aksiyon sahnelerinden karanlık siyasi entrikalara ve sürükleyici duygusal çıkmazlara kadar tüm açılardan delice bir tempo sunuyor. Matthews her zaman aç karakterlerini soğan, sarımsak ve üçlemenin son kitabını hem tatmin edici hem de acı-tatlı bir şekilde sonlandıracak kişilikler ile dolduruyor. Okuyucular bu kitabı bitirecekler fakat Matthews’un harika, korkusuz kadın kahramanı son sayfa bittikten sonra çok daha uzun bir süre devam edecek.” —Kirkus Reviews, yıldızlı yorum 

Eğer II. Soğuk Savaşın yaşandığına dair şüpheleri olanlar varsa, Kremlin’in Adayı gözleri açan her sayfası ile tüm bu şüpheleri ortadan kaldıracak. Matthews’un eseri zarif ve kendine güven dolu ve ne yazdığını ve kimin hakkında yazdığını bilen bir adamın yetenekli ellerinde olduğumuzu biliyoruz. Yirmi birinci yüzyıl casus romanları bundan daha iyi olamaz.” — Nelson DeMille, çok satan The Cuban Affair yazarı

“Matthews, doğru tanımlanmış casusluk ve korkunç bir şiddetle dolu görkemli bir operasyon ağı örüyor. Onun hassas tanımları nefes kesici; canlı karakterlerinin arasındaki çekişme şeytani bir zekiliğe sahip. Tırnak ısırtan belirsizlik, yakıcı erotizm, karanlık dahilik, istihbarat işini küçümseyen katı siyasetçiler ve Rusya’nın yanlış bilgilendirme kampanyalarının hırsı, bu, günümüzdeki gizli jeopolitik karışıklıkların bilgili bir dramatize edilmesi.” —Booklist, yıldızlı yorum

“Müthiş bir son…[Kremlin’in Adayı] kalbinizi hızlandıracak beklenmedik bir sona doğru yapılan bir yarış.” —Publishers Weekly, yıldızlı yorum

“Jason Matthews onu Amerika’nın en okunabilir casus romancılarından biri yapan bir formül buldu: James Bond’un baştan çıkarması ve şiddetini canlandırarak buna CIA operasyon memuru olarak geçirdiği 33 senenin getirdiği titiz mesleki bilgi dokunuşlarını ekledi. Bu kitaptaki seks sahneleri iyi fakat gözetim tespit rotaları olağanüstü. Kremlin’in Adayı hayal kırıklığına uğratmıyor.” —David Ignatius, Washington Post Book World

“Jason Matthews popüler Kızıl Serçe üçlemesini heyecan verici bir sona ulaştırıyor. Rusya casusluğunun ajanlarını nasıl güçlü pozisyonlara getirdiğini anlatan bu son tam zamanında.” — Entertainment Weekly

KIZIL SERÇE SERİSİNİN İLK İKİ KİTABI İÇİN YORUMLAR

“Kurgu yazmaya başlamadan önce istihbarat memuru olarak çalıştığını iddia eden birinci sınıf bir Amerikan casus romancısı daha önce gelmemişti. Şimdiye kadar… Matthews okuyucuya yirmi birinci yüzyıl casusluğunun el kitabını sunuyor. Moskova’daki eski düşmanları, onun meslekleri hakkında ne kadar fazla şey açıkladığını okuduklarında kreplerini yerken boğuluyor olacaklar…. Son derece iyi.” —The New York Times Book Review

“Yazarın kendi deneyimlerine dayanan zekice yazılmış büyüleyici bir hikâye… John le Carré ve Ian Fleming gibi yazarları sevenler Matthews’un baş casusunu mutlulukla kucaklayacak.” — USA Today

“En iyi casusluk filmi kadar merak uyandırıcı ve sinematik. Matthews hem mesleğini hem de yazmayı biliyor.” —The Philadelphia Inquirer

“Klasik bir casus romanının tüm detayları ve kedi-fare yakalamacasının yüksek tansiyonu – harika bir kitap.” Joseph Kanon, Istanbul Passage yazarı

Yazar Hakkında
Jason Matthews, CIA’in Operasyon Direktörlüğünden emekli bir memurdur. Otuz üç senelik kariyeri boyunca pek çok deniz aşırı bölgede hizmet vermiş ve bir dizi ulusal güvenlik istihbaratı operasyonunda yer alarak yasaklı bölge operasyonlarında uzmanlaşmıştır. Matthews Sovyet-Doğu Avrupa, Doğu Asya, Orta Doğu ve Karayip hedeflerine yönelik işe alma operasyonları yürütmüştür. Pek çok CIA istasyonunun şefi olarak karşı yayılma ve terör karşıtı operasyonlarda yabancı ortaklarla iş birliği yapmıştır. Baş rolünde Jennifer Lawrence’ın oynadığı ve 20th Century Fox tarafından filme çekilmiş olan Kızıl Serçe, İhanet Sarayı ve Kremlin’in Adayı’nın yazarıdır. Güney California’da yaşamaktadır.

Kullanılan Reklam Mecraları :
Outdoor reklamlar
Google ads
Sinema reklamları
Twitter
Facebook
Instagram

 • Açıklama
  • Kızıl Serçe (Ciltli)

   New York Times çok satan yazarı ve emekli CIA memuru Jason Matthews'dan heyecan verici ve modern bir casus serisi: Kızıl Serçe.

   Sovyetler sonrası istihbarat ormanında baştan çıkarma sanatı konusunda eğitilmiş güzel Rus casus, Ajans'ın en değerli köstebeğini yöneten genç CIA memuru ile tutkulu bir irade savaşına giriyor.

   Dominika Egorova Rusya'nın gizli “Serçe Okulu'nda” eğitim almayı istemedi fakat şimdi eski casusluk oyununda ondan daha yetenekli bir oyuncu yok. Ancak Dominika, Amerikalı Nathaniel Nash'de dengini bulmuş olabilir, ikili gizli ittifakların kurulup bozulduğu iki yüzlü bir dünyada ölümcül bir oyun oynarken aralarındaki yasak tutku sadece bir kadın ile erkeği değil, aynı zamanda iki güçlü ülkenin kaderini tehdit ediyor.

   “Soğuk Savaşın eski, güzel günlerinden bu yana KIZIL SERÇE kadar heyecanlı bir klasik casus romanı gelmedi. ”
   —Nelson DeMille

   “John Le Carré ve Ian Fleming gibi bu kategorinin ustaları Matthew'un merkezi casusunu mutlulukla kucaklayacaklardır.”
   —USA Today

   "Klasik bir casus hikâyesinin tüm bilgilerine ve kedi-fare tansiyonuna sahip – harika bir okuma.”
   —Joseph Kanon

   “O içeridekilerin içinde. Sırları biliyor. Ve aynı zamanda usta bir hikâye anlatıcı. Bu kitabı sevdim ve onu elimden bırakamadım. Siz de bırakamayacaksınız.”
   —Vince Flynn

   "33 senelik CIA emektarının bu çıkış romanı hem otantik hem de nabız hızlandıran bir maceraya sahip.”
   —New York Post

   "21. yüzyıl casusluğu konusunda bir el kitabı. ”
   —The New York Times Book Review

   “Kızıl Serçe parçalarının toplamından daha büyük. Casusluk hikâyelerini sevenler bu kitaba bayılacak.”
   —Booklist yıldızlı yorum

   “Kızıl Serçe'nin okuduğunuz en iyi casus romanı olduğu sonucuna da varabilirsiniz. ”

    

   İhanet Sarayı (Ciltli)

   Başrollerinde Jennifer Lawrebce, Joel Edgerton ve Jeremy İrons İle Sinemalardaydı!

   Kızıl Serçe'nin Edgar Ödüllü yazarından, talihsiz aşıklar Rus ajanı Dominika Egorova ve CIA ajanı Nate Nash'in bitişe doğru yaptıkları çaresiz yarışı anlatan ve elinizden bırakamayacağınız “inanılmaz iyi” (The New York Times) yeni bir roman.

   Rus İstihbarat Servisinden (SVR) Kaptan Dominika Egorova, Batı'dan Moskova'ya döndü. Hizmet ettiği oligarşi liderleri, sahtekârlar ve Putin'in Rusya'sının haydutlarından nefret ediyor. Kimsenin bilmediği şey ise Dominika'nın, Washington'ın SVR ve Kremlin'e gerçekleştirdiği en önemli sızıntının kaynağı olarak CIA için çalışıyor olduğu.

   Dominika bir uzman gibi ortaya çıkarılmaktan kaçarken tehlikeli patronu ile baş ediyor, İranlıların suikast girişiminden kaçıyor, karşı istihbarat tuzaklarını atlatıyor, tutuklanmış bir ajanı kurtarıp Rusya'dan kaçırıyor ve geceliğinin içindeyken Başkan Putin ile tüyleri diken diken bir gece yarısı sohbeti yapıyor. Dominika'nın CIA yöneticisi Nate Nash'e âşık olması tüm bu riskleri daha da karışık hale getiriyor, onların arasındaki tutku da Moskova'da casusluk yapmak kadar tehlikeli ve SVR için çalışan bir köstebek kısıtlı bir liste kaynağından Dominika'nın gerçek adını öğrendiğinde bu gerçek bir ölüm cezası anlamına geliyor.

   Kızıl Serçe kadar hızlı tempolu, kalp hızlandıran ve aksiyon ile dolu olan İhanet Sarayı, Jason Matthews'un “o içeridekilerin içinde…usta bir hikâye anlatıcı” (Vince Flynn, #1 New York Times çok satan yazarı) olduğunu kanıtlayan ikinci romanı.

   “21. yüzyıl casusluğunun el kitabı… Son derece iyi.”

   - The New York Times Book Review

   “Yazarın kendi deneyimlerine dayanan zekice yazılmış büyüleyici bir hikâye… John le Carré ve Ian Fleming gibi yazarları sevenler Matthews'un baş casusunu mutlulukla kucaklayacak.”

   - USA Today

   “Siz de Kızıl Serçe'nin okuduğunuz en iyi casusluk romanı olduğu sonucuna ulaşabilirsiniz.”

   - The Huffington Post

   “Görkemli ve sofistike bir çıkış… Kızıl Serçe sadece hızlı bir temposu olan bir macera değil –gizli dünyaya karşı merak uyandıran tanımı kadar üstün stili ile de dikkat çeken birinci sınıf bir roman.”

   - The Washington Post

   “Otuz üç senesini CIA'de geçirmiş yazarın çıkış romanı otantik olmanın yanı sıra nabız hızlandıran bir aksiyon sunuyor.”

   - New York Post

   “Matthews'un olağanüstü ilk romanı klasik casus kurgusunu sevenleri memnun edecek… Yazarın CIA'de geçen otuz üç senelik kariyeri, bu türün okuyucularının talep ettiği mesleki bilgiyi ve otantikliği sunmasını sağlıyor… Komplike, yüksek riskli bir olay örgüsü.”

   - Publishers Weekly (yıldızlı yorum)

   “Bedensel tutkuların, kariyer vahşetinin ve zeki casusluğun oluşturduğu yoğun bir vortekse giriş, bu gerilim romanı büyük Soğuk Savaş dönemi casusluğunu anımsatıyor.”

   - Library Journal (yıldızlı yorum)

   “Casuslara karşı casusların yer aldığı çetin ve itici bir hikâye… Kızıl Serçe ince parçalarının toplamından çok daha büyük. Casusluk meraklıları bunu çok sevecek.”

   - Booklist (yıldızlı yorum)

   “En talepkâr adrenalin bağımlılarını bile tatmin edecek kadar aksiyon var… Yazarın CIA geçmişi ve zekice yazılmış diyaloglar bunu casus romanı meraklıları için eğlenceli bir hikâye haline getiriyor.”

   - Kirkus Reviews

   “Soğuk Savaşın eski ve güzel günlerinden bu yana Kızıl Serçe gibi klasik bir casus gerilim romanı gelmedi. Jason Matthews yazdıklarını uydurmuyor; bu hayatı ve hikâyeyi yaşadı ve bunu her sayfada görebilirsiniz. Yüksek seviye casusluk, nabız hızlandıran tehlike, seks, ikili ajanlar ve çifte ihanetler. Bir okuyucu başka ne isteyebilir ki?”

   - Nelson DeMille

   “Jason Matthews bu olayın içinde. Sırları biliyor. Ayrıca usta bir hikâye anlatıcı. Bu kitabı sevdim ve elimden bırakamadım. Siz de bırakamayacaksınız.”

   - Vince Flynn

   “Casus gerilimi CIA'in içinden çıkıp gelen Jason Matthews sayesinde tüm gücüyle geri döndü… Uzun zamandır daha heyecanlı ve sürükleyici bir roman okumamıştım.”

   - Doug Stanton, New York Times çok satanı Horse Soldiers'ın yazarı

   “Klasik bir casusluk geriliminin tüm mesleki bilgileri ve kedi-fare kovalamacası – olağanüstü bir kitap.”

   - Joseph Kanon, Istanbul Passage'ın yazarı

   “Jason Matthews'un çıkış romanı olan Kızıl Serçe takip etmesi zor bir eser. Kızıl Serçe'nin ikinci kitabı olan İhanet Sarayı hayal kırıklığına uğratmıyor. Kitap büyüleyici. Matthews hem yeni okuyucuları hem de ilk kitabı okumuş olanları cezbedecek kadar arka plan sunuyor. İhanet Sarayı doğruluğu ile öne çıkıyor. Kötü karakterler zengin bir şekilde çizilmiş…onların iş üzerindeki sahneleri tüyler ürpertici olmaktan da öte. İster Viyana, Moskova ya da Washington olsun, Matthews'un olay yerini anlatımı inanılmaz ve detayları anlatmakta büyük bir yeteneği var.”

   - The New York Times Book Review

   “Casusluğun yürütüldüğü kuralların yaratılmasına yardımcı olmuş bir ustanın yazdığı heyecan verisi bir metin ile okuyabileceğiniz en gerçekçi casus romanı.”

   - The Washington Times

   “Birden beş yıldıza kadar bir not vermek gerekirse İhanet Sarayı altı yıldız alır. Jason Matthews İhanet Sarayı ile casusluk romanlarını aptalca araba kovalamacalarından, karıştırılmış ama çalkalanmamış martinilerden ve yeni Soğuk Savaşın ölümcül ciddiyetteki risklerini yansıtan güvenilmez mesleki bilgilerden oluşan durgunluktan kurtarıyor.”

   - New York Journal of Books

   “İlk kitap gibi İhanet Sarayı'da en iyi casus filmi kadar merak uyandırıcı ve sinematik. Matthews hem mesleğini hem de bunu nasıl yazacağını biliyor.”

   - The Philadelphia Inquirer

   “İhanet Sarayı, Kızıl Serçe kadar iyi. Gerçekçi meslek sırları, tansiyonu durmadan artan karışık bir olay örgüsü ve her iki taraftaki inanılır kahramanlar ve kötüler sayesinde üstünlüğü ile göze çarpıyor.”

   - Publishers Weekly (yıldızlı yorum)

   “Bu tüyler ürpertici tasviri okuduktan sonra Vladimir Putin'e bir daha asla aynı gözle bakamayacaksınız. Matthews'un karakterleri sayfalardan fırlayacak kadar canlı görünüyor; casusluk dünyasının oyuncakları ve rutinlerini bizzat biliyor olması kesinlikle bir avantaj. KARAR: Bir devam kitabı çok nadiren orijinal kitap kadar büyüleyici olur fakat bu kitap kesinlikle zafer kazanıyor.”

   - Library Journal (yıldızlı yorum)

   “Matthews'un son kitabı casusluğun, barbarlığın ve vicdanın fevkalade şekilde etkili, yerinde olacak bir şekilde iğneleyici ve sonu gelmez bir şekilde merak uyandıran hikâyesi.”

   - Booklist (yıldızlı yorum)

   “Matthews'un casusluğun gölgelerle dolu dünyasındaki geniş deneyimi hikâyeye çok az benzerinin sahip olduğu bir gerçeklik katıyor. Ve yazabiliyor olması da kötü değil… Bu da casusluk kitaplarını sevenler için mutlaka okunması gereken bir başka kitap.”

   - Kirkus Reviews (yıldızlı yorum)

   “Jason Matthews özel dile ve bir casusun hayatındaki insafsız entrikaya dair inanılmaz bir hisse sahip. İhanet sarayı casusların hayatına yürek burkan bir bakış sunuyor… Bu tüm gece uyanık kalıp okuyacağınız bir kitap ve her sayfadaki hassas aksiyonların sonu gelmiyor.”

   - BookPage

   “Yazarın casusluğun gölgeli dünyasındaki gerçek deneyimleri bu hikâyeyi taze, güncel ve neredeyse gerçekçi kılıyor… İşin iç yüzünü gösteren sofistike ve güçlü bir hikâye… İyi yazılmış ve yaratıcı.”

   - Missourian

   “Bir casusun dünyası eşsiz ve klostrofobiktir fakat bu cesur hikâye her nüansı ustaca bir kesinlik ile ele alıyor. Kışkırtıcı bir temel ve alfa bir kadından oluşan baş kahraman hayal kırıklığına uğratmayan gerilimli bir heyecan sunuyor.”

   - Steve Berry, New York Times çok satanı The Patriot Threat'in yazarı

    

   Kremlin’in Adayı (Ciltli)

   BAŞROLLERİNDE JENNIFER LAWRENCE, JOEL EDGERTON VE JEREMY IRONS İLE SİNEMALARDAYDI!

   New York Times çok satanlar listesindeki Kızıl Serçe üçlemesinin “heyecan verici sonunda” (Entertainment Weekly), Rusya karşı istihbarat şefi Dominika Egorova ve sevgilisi CIA ajanı Nate Nash, ABD hükümetinde çalışan bir Rus ajanının peşindeler.


   Yarının haber başlıklarından alınmış bu entrikada Jason Matthews “Amerika’nın en okunmaya değer casus romancılarından biri” (The Washington Post Book World) ve onun güçlü ve baştan çıkarıcı üçüncü romanı sadece Dominika ve Nate’in tehlikeli ilişkisini ele almakla kalmıyor aynı zamanda Rus casusluğunun en önemli güç pozisyonlarına nasıl ajan yerleştirdiklerini tüyler ürpertici bir gerçeklikle ortaya koyuyor. Kremlin’in Adayı, Rus istihbaratının on beş seneden bu yana geliştirdiği bir ajan ile değiştirmek için yüksek rütbeli bir ABD memuruna karşı planladığı gizli bir suikast ile başlıyor.

   Bu planı duyan Dominika, Nate ve onların CIA meslektaşları, bu hain CIA için senelerdir casusluk yapan Dominika’nın kimliğini ortaya çıkarmadan onun kim olduğunu bulmak zorunda. Herhangi bir sızıntı ya da yanlış bir adım onun CIA ajanı olduğunu ortaya çıkaracak ve Moskova idam hücresine olan tek taraflı bir yolcuğa çıkmasına neden olacak. Sonunda, tehlikeli yollar Putin’in yakın çevresinin Karadeniz’deki baş döndürücü milyar dolarlık başkanlık sarayında toplandığı bir hafta sonunda kesişecek. Nate Dominika’yı kurtarmak için kendisini feda edecek mi? Dominika Nate’i korumak için oyundan çekilecek mi? Birlikte mi ölecekler?


   Jason Matthews’ın New York Times çok satanlar listesindeki Kızıl Serçe üçlemesi, “adrenalin dolu aksiyon sahnelerinden karanlık siyasi entrikalara ve sürükleyici duygusal çıkmazlara kadar tüm açılardan delice bir tempo sunuyor… Okuyucular bu kitabı bitirecekler fakat Matthews’un harika, korkusuz kadın kahramanı son sayfa bittikten sonra çok daha uzun bir süre onlarla kalacak” (Kirkus Reviews, yıldızlı yorum). Kremlin’in Adayı “mükemmel bir son…kalbinizi hızlandıracak beklenmedik bir sona doğru yapılan bir yarış” (Publishers Weekly, yıldızlı yorum).

   Yorumlar
   Kremlin’in Adayı
   “Adrenalin dolu aksiyon sahnelerinden karanlık siyasi entrikalara ve sürükleyici duygusal çıkmazlara kadar tüm açılardan delice bir tempo sunuyor. Matthews her zaman aç karakterlerini soğan, sarımsak ve üçlemenin son kitabını hem tatmin edici hem de acı-tatlı bir şekilde sonlandıracak kişilikler ile dolduruyor. Okuyucular bu kitabı bitirecekler fakat Matthews’un harika, korkusuz kadın kahramanı son sayfa bittikten sonra çok daha uzun bir süre devam edecek.” —Kirkus Reviews, yıldızlı yorum 

   Eğer II. Soğuk Savaşın yaşandığına dair şüpheleri olanlar varsa, Kremlin’in Adayı gözleri açan her sayfası ile tüm bu şüpheleri ortadan kaldıracak. Matthews’un eseri zarif ve kendine güven dolu ve ne yazdığını ve kimin hakkında yazdığını bilen bir adamın yetenekli ellerinde olduğumuzu biliyoruz. Yirmi birinci yüzyıl casus romanları bundan daha iyi olamaz.” — Nelson DeMille, çok satan The Cuban Affair yazarı

   “Matthews, doğru tanımlanmış casusluk ve korkunç bir şiddetle dolu görkemli bir operasyon ağı örüyor. Onun hassas tanımları nefes kesici; canlı karakterlerinin arasındaki çekişme şeytani bir zekiliğe sahip. Tırnak ısırtan belirsizlik, yakıcı erotizm, karanlık dahilik, istihbarat işini küçümseyen katı siyasetçiler ve Rusya’nın yanlış bilgilendirme kampanyalarının hırsı, bu, günümüzdeki gizli jeopolitik karışıklıkların bilgili bir dramatize edilmesi.” —Booklist, yıldızlı yorum

   “Müthiş bir son…[Kremlin’in Adayı] kalbinizi hızlandıracak beklenmedik bir sona doğru yapılan bir yarış.” —Publishers Weekly, yıldızlı yorum

   “Jason Matthews onu Amerika’nın en okunabilir casus romancılarından biri yapan bir formül buldu: James Bond’un baştan çıkarması ve şiddetini canlandırarak buna CIA operasyon memuru olarak geçirdiği 33 senenin getirdiği titiz mesleki bilgi dokunuşlarını ekledi. Bu kitaptaki seks sahneleri iyi fakat gözetim tespit rotaları olağanüstü. Kremlin’in Adayı hayal kırıklığına uğratmıyor.” —David Ignatius, Washington Post Book World

   “Jason Matthews popüler Kızıl Serçe üçlemesini heyecan verici bir sona ulaştırıyor. Rusya casusluğunun ajanlarını nasıl güçlü pozisyonlara getirdiğini anlatan bu son tam zamanında.” — Entertainment Weekly

   KIZIL SERÇE SERİSİNİN İLK İKİ KİTABI İÇİN YORUMLAR

   “Kurgu yazmaya başlamadan önce istihbarat memuru olarak çalıştığını iddia eden birinci sınıf bir Amerikan casus romancısı daha önce gelmemişti. Şimdiye kadar… Matthews okuyucuya yirmi birinci yüzyıl casusluğunun el kitabını sunuyor. Moskova’daki eski düşmanları, onun meslekleri hakkında ne kadar fazla şey açıkladığını okuduklarında kreplerini yerken boğuluyor olacaklar…. Son derece iyi.” —The New York Times Book Review

   “Yazarın kendi deneyimlerine dayanan zekice yazılmış büyüleyici bir hikâye… John le Carré ve Ian Fleming gibi yazarları sevenler Matthews’un baş casusunu mutlulukla kucaklayacak.” — USA Today

   “En iyi casusluk filmi kadar merak uyandırıcı ve sinematik. Matthews hem mesleğini hem de yazmayı biliyor.” —The Philadelphia Inquirer

   “Klasik bir casus romanının tüm detayları ve kedi-fare yakalamacasının yüksek tansiyonu – harika bir kitap.” Joseph Kanon, Istanbul Passage yazarı

   Yazar Hakkında
   Jason Matthews, CIA’in Operasyon Direktörlüğünden emekli bir memurdur. Otuz üç senelik kariyeri boyunca pek çok deniz aşırı bölgede hizmet vermiş ve bir dizi ulusal güvenlik istihbaratı operasyonunda yer alarak yasaklı bölge operasyonlarında uzmanlaşmıştır. Matthews Sovyet-Doğu Avrupa, Doğu Asya, Orta Doğu ve Karayip hedeflerine yönelik işe alma operasyonları yürütmüştür. Pek çok CIA istasyonunun şefi olarak karşı yayılma ve terör karşıtı operasyonlarda yabancı ortaklarla iş birliği yapmıştır. Baş rolünde Jennifer Lawrence’ın oynadığı ve 20th Century Fox tarafından filme çekilmiş olan Kızıl Serçe, İhanet Sarayı ve Kremlin’in Adayı’nın yazarıdır. Güney California’da yaşamaktadır.

   Kullanılan Reklam Mecraları :
   Outdoor reklamlar
   Google ads
   Sinema reklamları
   Twitter
   Facebook
   Instagram

   Stok Kodu
   :
   SETURUN082
 • Taksit Seçenekleri
  • Axess Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   112,75   
   112,75   
   2
   58,35   
   116,70   
   3
   39,09   
   117,26   
   6
   19,83   
   118,95   
   Finansbank Kartları
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   112,75   
   112,75   
   2
   58,35   
   116,70   
   3
   39,09   
   117,26   
   6
   19,83   
   118,95   
   Bonus Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   112,75   
   112,75   
   2
   58,35   
   116,70   
   3
   39,09   
   117,26   
   6
   19,83   
   118,95   
   Paraf Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   112,75   
   112,75   
   2
   58,35   
   116,70   
   3
   39,09   
   117,26   
   6
   19,83   
   118,95   
   Maximum Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   112,75   
   112,75   
   2
   58,35   
   116,70   
   3
   39,09   
   117,26   
   6
   19,83   
   118,95   
   World Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   112,75   
   112,75   
   2
   58,35   
   116,70   
   3
   39,09   
   117,26   
   6
   19,83   
   118,95   
   Diğer Kartlar
   Taksit Sayısı
   Taksit tutarı
   Genel Toplam
   Tek Çekim
   112,75   
   112,75   
   2
   -   
   -   
   3
   -   
   -   
   6
   -   
   -   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat